יום שני, 30 בנובמבר 2015

טיפ קצר למכירת יהלום שברשותך

טיפ קצר למכירת יהלום

נוכל לבזבז את הפוסט הזה בשיחה על הערכים הנצחיים שיהלומים מייצגים, אך עלינו להודות שלפעמים יהלומים הם לא לנצח.
אף על פי שרובנו מקשרים יהלומים עם אירוסין ותכשיטים שאולי יעברו במשפחה לדורות, תמיד ייתכנו מצבים בהם נאלץ למכור את היהלומים לנו. למשל, ייתכן תרחיש שמצבנו הכלכלי מאלץ אותנו לעשות כן. או במקרה המצער שמערכת היחסים עם בן או בת הזוג הופכים מרים ומגיעים לסיום, ייתכן ונרצה להיפטר מפריטים שעשויים לעורר בנו רגשות מן העבר.
קניית יהלום היא הדבר הפשוט (יחסית) - כל שצריך לעשות הוא לגשת לחנות תכשיטים או יהלומן או תכשיטן, ולקנות את התכשיט. אולם כל הנוגע למכירת יהלום, ההיפך הוא הנכון. אם ברשותכם יהלום למכירה, במאמר הקצר הבא ננסה לעזור לכם למכור את התכשיט הלא רצוי.
טבעת אירוסין זהב צהוב משובצת יהלום מרכזי

ספקו תעודת דירוג ממעבדה מכובדת

יהלומים הם עסק רציני. אם ברשותכם יהלום למכירה, יותר מסביר להניח שהצד הקונה יתעקש לראות הוכחה ואימות לאיכות היהלום שלכם. הדרך הטובה והקלה ביותר (אם כי לא בהכרח הזולה ביותר) לרכוש אמון היא על ידי דירוג היהלום במעבדה גמולוגית מוסמכת, כמו GIA - המכון הגמולוגי של ארה"ב.
התעודות שמסופקות על ידי מוסדות שכאלו מכילות מידע אודות המשקל המדויק, איכות החיתוך, ניקיון וצבע היהלום שלך. הודות והדירוג נעשה על ידי צד שלישי ניטרלי, אמינות הדירוג מובטחת.
כמו כן, תרצו אולי לשקול הערכת מחיר שתבוצע על ידי שמאי מקומי. ברגע שהיהלום שלך מוערך, קל יותר להבין את שווי התכשיט בשוק הנוכחי. הערכת שווי עוזרת לך להציע ולנתח עסקות עם הבנה עמוקה יותר של ערך. למדד מדויק יותר של ערך היהלום, תוכל גם להשוות אותו כנגד רשימת מחירון יהלומים שנקרא "דו"ח רפפורט" בו משתמשים תכשיטנים לתמחר סחורות בחנויות שלהם.
בקצרה, דו"ח רפפורט הוא דו"ח בו משתמשים קנייני יהלומים ומוכרי יהלומים כקו מנחה בסחר. חלק מהקמעונאים משתמשים בנתוני הדו"ח  כמקור לתמחור הסחורות שלהם.
מאחר ומחירי הדו"ח מחושבים לפי נתוני השוק הנוכחי עבור דרגה ספציפית של יהלום, הערכת השווי שמופיעה ברפפורט ומחיר המכירה של היהלום שלך יכולים להעניק לך תובנה על אפקטיביות העסקה.

בהצלחה.


מאמרים נוספים:

חברתי:

תגיות:

תגובה 1:

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.